Здоров’язберігаючі технології в дитячому садочку

Вчені світу дійшли спільної думки, людина залежить в основному від чотирьох факторів, а саме системи охорони здоров’я 10%, генетичної спадковості 20%, стану зовнішнього середовища 20% та способу життя 50%.
  На жаль, за даними аналізу наукових джерел, наприкінці дитинства стійкі нервові розлади фіксуються приблизно в кожної п’ятої дитини, функціональні – у кожної третьої дитини, що викликає занепокоєність.
   Разом з цим, є такі дитячі садочки, як «Теремок», що в місті Свалява, який в своїй роботі  приділяє велику увагу здоров’язберігаючим технологіям, в садочку створені сприятливі умов розвитку, виховання та навчання, оптимально організований освітній процес, повноцінний рухомий режим.
  День в дитсадку починається  із ранкової гімнастики. Вона може бути представлена, як фізкультурною так і дихальною гімнастикою, або у вигляді сміхотерапії.  Оздоровчі хвилинки комбінують в собі фізичні вправи для осанки, вправи для очей, рук, шиї, ніг. Фізичні вправи проводяться під музичний супровід. Цей прийом допомагає зняти втомленість, відновити рівновагу діточок. Такі вправи часто поєднуються з елементами ігор. Як наприклад  «Пальчикові» ігри, що являють собою віршовані рядки, що ілюструються за допомогою ритмічних рухів рук, пальчиків. Ще у II тисячолітті до нашої ери китайські мудреці знали, що існує взаємозв'язок між рухами пальців, кисті та розвитком мислення. Це підтверджують дослідження фізіологів. Таким чином, мовлення перебуває у прямій залежності від розвитку дрібної моторики руки.
   З самого народження кожного з нас оточують кольори, що виявляють вплив на організм, нервову систему та психіку людини, налаштовуючи його в унісон з оточуючим світом. В садочку цьому питанню приділяю важливу увагу, навіть існує група в якій розпорядок тижня сформований таким чином, що кожному із днів відповідає свій колір. І кожного окремого дня малята перебуваючи  в оточені гармонії кольору, граючись в різноманітні ігри, і таким чином  пізнають оточуючий світ.
  Крім розвитку дитини за допомогою кольоротерапії в садочку «Теремок»  представлена арт-техніка в основі якої лежить творча діяльність, у першу чергу малювання. Творчий розвиток являється не тільки головним терапевтичним механізмом, саме вона допомагає виховувати здорову особистість. За допомогою арт-техніки дитина має можливість виразити свої переживання, почуття, відношення. Крім того творча діяльність допомагає зняти напруження, сприяє підвищенню дитячої самооцінки, впевненості у власних силах, та взагалі розвиває творчі здібності. Основна задача таких технік не в тому, щоб навчити дітей малювати. Головна ціль - це духовний розвиток, самопізнання людини через творчість та покращення адаптації малюків.
  Ще одним важливим фактор, є в використання аромотерапії.  Ця наука являється майже мистецтвом, яке допомагає відчути в продовж дня дітям гармонію тіла і духа. Люди завжди запам'ятовують особливий аромат приміщення. Тому в приміщеннях груп,  створена  неповторна атмосфера з ароматів, що стимулювати мозкову активність, цікавість до почутого, концентрацію уваги.
  Все це неодмінно свідчить, що вихованці дитячого навчального закладу «Теремок» мають змогу отримати все необхідне для розвитку та виховання, що саме такий заклад дає міцний фундамент для підростаючого покоління.